wtorek, 17 września 2013

stare dobre czasy

kiedy czułam sie bezpiecznie - jakies 10 lat temu i wspomnienia bezpieczeństwa powróciły wraz z tą piosenką: http://www.youtube.com/watch?v=qrx1YVPNJr4
jakos mi sie nie chce wierzyć w  tak idealne uczucie... ale jak miałam 18 lat to wierzyłam i iii czułam sie tak wspaniale i bezpiecznie...

ale jest jeszcze nadzieja hahahaha : http://www.youtube.com/watch?v=Z0WZzn2q2k0

czwartek, 5 września 2013

zachowania autoagresywne

nie dziwie się, ze ludzie je uskuteczniaja ból fizyczny a ból psychiczny to niebo a ziemia.
Jedyne co mnie powstrzymuje od samobójstwa to mysl  tym, ze piekło to powtarzanie się w nieskończoność problemu od któego ucieklismy - na serio.

wtorek, 13 sierpnia 2013

link

w kwestii wpsierania polityka prorodzinnej w Polsce:

http://demotywatory.pl/4187527/Panstwo-robi-wszystko

i niech przestaną mi pierdzielić nad uchem o polityce prorodzinnej bo małzeństwa mają gorzej: droższe przedszkola, ciężej sie dostać do żłobka... nie wiem skąd takie 'crying' że w polsce nie ma przyrostu... przy takim wsparciu... na dziecko decyduą sie albo bogacze albo Ci co wpadli i nie chcą usuwać albo szaleńcy

samotne macierzyństwo

w tej kwestii w polsce polecam aborcję albo emigrację...
tutaj mały przewodnik po zaisłkach dla smotnej matki kóra nie chce usunąc dziecka bo wie, ze koszty psychiczne będą za duże dla niej. (Dla mnie  były wolę samotnie wychowywać i mam gigantyczne wsparcie! i chwała za to:).

Po kolei:
zasiłek rodzinny z mopsu przysługuje jesli zarabiasz nie więcej niż 1450 zł na rodzinę (czyli ty+dziecko) jest to kwota 77zł [ moja bratowa powiedziała- no bez jaj to sie zasiłkiem nazywa??] Zaznaczam zasiłek wypłacany jest jeśli kwota zarobków + alimenty nie przekraczają 725 zł/osobę

alimenty mops (jesli tatuś nie płaci) wypłaca do kwoty 500 zł przy czym znowu próg bogactwa: 1450 zł na obie osoby w rodzinie. Jeśli to przekroczysz to możesz sie pożegnać- czyli nie daj Boże dostać 1500 wtedy nie masz kasy od ojca ani od mopsu (bo sobie radzisz).+ Oczywiście musisz mieć orzeczenie sądu (ja mam teraz sprawe- sprawdzałam - potrafią ciągnąć sie rok do tej pory nikt sie nie troszczy czy dziecko ma  na pieluchy ale media Cie obsmarują jak oddasz ) i 2 miesiące bezskutecznej egzekucji komorniczej. Chyba, ze facet jest za granicą - wtedy wystarczy wyrok sądu bez komornika.

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka 170 zł- o ile znowu nie przekraczasz progu bogactwa który liczony jest z alimentami.

i to co bawi najbardziej: jeśli kobieta posiadająca dziecko do lat 7 chce podjąc prace może dostać częściowy zwrot kosztów opieki. Warunki: dochód maksymalny 351 zł/os w rodzienie zwrot kosztów ne przekraczający połowy zasiłku dla bezrobotnych (sic!). Wyliczę: opiekunka: 1157 zł, zlobek ok 200-300 w zależnosci jakie ma warunki.

Osobiscie uważam, zę macierzyństwo jest wpsaniałe - że to jest naprwde cudowna rzecz którą może przeżyć kobieta- usmiech dziecka jest najwspanialszy na świecie. Jednak jesli chcesz wychować dziecko na ludzi, a niemasz wpsarcia od ojca dziecka (chodzi też o wsparcie emocjonalne bo jednak są ciężkie chwile!) to wyjeżdżaj kobieto i układaj sobie życie i zapewnij dziecku wszystko bo za granicą nie będzesz sie martwić czy starczy do 1, nawet jak będziesz sprzątać a tutaj będziesz szyć i harowac na 2 etety a i ciągle myśleć czy będzies zmiała czym dziecko wykarmić nie mówiąc o tym, zę go widzieć nie bedziesz. Ja tak myślę- jak mi sie nie uda w zawodzie to sprzątać  mogę wszedzie i na lepszych warunkach więc jak młody odrosnie a tutaj nie wyhaczę zawodu to nie będe sie patyczkowac i wyjadę i bede żyła, spełaniania swoje marzenia o podróżach a nie scierała sie z rzeczywistością któranie służy nikomu!

piątek, 9 sierpnia 2013

dialog

- tylko pamiętaj za granicą zawsze będziesz emigrantem, przyjezdnym, kims gorszym
-a tutaj kim jestem... ?

niedziela, 4 sierpnia 2013

Stephanie

historie narkomanów zawsze poruszaja... z drugiej strony ci ludzie sami sie niszczą nawet jeśli mająpowód to jednak ... szkodami ich było zawsze ale jednak kurde mam na nich złość też.... jednak ten artykuł jest dobry fajnie, ze można pomagac jak sie chce

http://sztukatulka.pl/index.php/2013/08/01/powinnas-umrzec/