w kwestii wpsierania polityka prorodzinnej w Polsce:
http://demotywatory.pl/4187527/Panstwo-robi-wszystko
i niech przestaną mi pierdzielić nad uchem o polityce prorodzinnej bo małzeństwa mają gorzej: droższe przedszkola, ciężej sie dostać do żłobka... nie wiem skąd takie 'crying' że w polsce nie ma przyrostu... przy takim wsparciu... na dziecko decyduą sie albo bogacze albo Ci co wpadli i nie chcą usuwać albo szaleńcy
“All that we are is the result of what we have thought. The mind is everything. What we think we become.”
wtorek, 13 sierpnia 2013
samotne macierzyństwo
w tej kwestii w polsce polecam aborcję albo emigrację...
tutaj mały przewodnik po zaisłkach dla smotnej matki kóra nie chce usunąc dziecka bo wie, ze koszty psychiczne będą za duże dla niej. (Dla mnie były wolę samotnie wychowywać i mam gigantyczne wsparcie! i chwała za to:).
Po kolei:
zasiłek rodzinny z mopsu przysługuje jesli zarabiasz nie więcej niż 1450 zł na rodzinę (czyli ty+dziecko) jest to kwota 77zł [ moja bratowa powiedziała- no bez jaj to sie zasiłkiem nazywa??] Zaznaczam zasiłek wypłacany jest jeśli kwota zarobków + alimenty nie przekraczają 725 zł/osobę
alimenty mops (jesli tatuś nie płaci) wypłaca do kwoty 500 zł przy czym znowu próg bogactwa: 1450 zł na obie osoby w rodzinie. Jeśli to przekroczysz to możesz sie pożegnać- czyli nie daj Boże dostać 1500 wtedy nie masz kasy od ojca ani od mopsu (bo sobie radzisz).+ Oczywiście musisz mieć orzeczenie sądu (ja mam teraz sprawe- sprawdzałam - potrafią ciągnąć sie rok do tej pory nikt sie nie troszczy czy dziecko ma na pieluchy ale media Cie obsmarują jak oddasz ) i 2 miesiące bezskutecznej egzekucji komorniczej. Chyba, ze facet jest za granicą - wtedy wystarczy wyrok sądu bez komornika.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka 170 zł- o ile znowu nie przekraczasz progu bogactwa który liczony jest z alimentami.
i to co bawi najbardziej: jeśli kobieta posiadająca dziecko do lat 7 chce podjąc prace może dostać częściowy zwrot kosztów opieki. Warunki: dochód maksymalny 351 zł/os w rodzienie zwrot kosztów ne przekraczający połowy zasiłku dla bezrobotnych (sic!). Wyliczę: opiekunka: 1157 zł, zlobek ok 200-300 w zależnosci jakie ma warunki.
Osobiscie uważam, zę macierzyństwo jest wpsaniałe - że to jest naprwde cudowna rzecz którą może przeżyć kobieta- usmiech dziecka jest najwspanialszy na świecie. Jednak jesli chcesz wychować dziecko na ludzi, a niemasz wpsarcia od ojca dziecka (chodzi też o wsparcie emocjonalne bo jednak są ciężkie chwile!) to wyjeżdżaj kobieto i układaj sobie życie i zapewnij dziecku wszystko bo za granicą nie będzesz sie martwić czy starczy do 1, nawet jak będziesz sprzątać a tutaj będziesz szyć i harowac na 2 etety a i ciągle myśleć czy będzies zmiała czym dziecko wykarmić nie mówiąc o tym, zę go widzieć nie bedziesz. Ja tak myślę- jak mi sie nie uda w zawodzie to sprzątać mogę wszedzie i na lepszych warunkach więc jak młody odrosnie a tutaj nie wyhaczę zawodu to nie będe sie patyczkowac i wyjadę i bede żyła, spełaniania swoje marzenia o podróżach a nie scierała sie z rzeczywistością któranie służy nikomu!
tutaj mały przewodnik po zaisłkach dla smotnej matki kóra nie chce usunąc dziecka bo wie, ze koszty psychiczne będą za duże dla niej. (Dla mnie były wolę samotnie wychowywać i mam gigantyczne wsparcie! i chwała za to:).
Po kolei:
zasiłek rodzinny z mopsu przysługuje jesli zarabiasz nie więcej niż 1450 zł na rodzinę (czyli ty+dziecko) jest to kwota 77zł [ moja bratowa powiedziała- no bez jaj to sie zasiłkiem nazywa??] Zaznaczam zasiłek wypłacany jest jeśli kwota zarobków + alimenty nie przekraczają 725 zł/osobę
alimenty mops (jesli tatuś nie płaci) wypłaca do kwoty 500 zł przy czym znowu próg bogactwa: 1450 zł na obie osoby w rodzinie. Jeśli to przekroczysz to możesz sie pożegnać- czyli nie daj Boże dostać 1500 wtedy nie masz kasy od ojca ani od mopsu (bo sobie radzisz).+ Oczywiście musisz mieć orzeczenie sądu (ja mam teraz sprawe- sprawdzałam - potrafią ciągnąć sie rok do tej pory nikt sie nie troszczy czy dziecko ma na pieluchy ale media Cie obsmarują jak oddasz ) i 2 miesiące bezskutecznej egzekucji komorniczej. Chyba, ze facet jest za granicą - wtedy wystarczy wyrok sądu bez komornika.
Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka 170 zł- o ile znowu nie przekraczasz progu bogactwa który liczony jest z alimentami.
i to co bawi najbardziej: jeśli kobieta posiadająca dziecko do lat 7 chce podjąc prace może dostać częściowy zwrot kosztów opieki. Warunki: dochód maksymalny 351 zł/os w rodzienie zwrot kosztów ne przekraczający połowy zasiłku dla bezrobotnych (sic!). Wyliczę: opiekunka: 1157 zł, zlobek ok 200-300 w zależnosci jakie ma warunki.
Osobiscie uważam, zę macierzyństwo jest wpsaniałe - że to jest naprwde cudowna rzecz którą może przeżyć kobieta- usmiech dziecka jest najwspanialszy na świecie. Jednak jesli chcesz wychować dziecko na ludzi, a niemasz wpsarcia od ojca dziecka (chodzi też o wsparcie emocjonalne bo jednak są ciężkie chwile!) to wyjeżdżaj kobieto i układaj sobie życie i zapewnij dziecku wszystko bo za granicą nie będzesz sie martwić czy starczy do 1, nawet jak będziesz sprzątać a tutaj będziesz szyć i harowac na 2 etety a i ciągle myśleć czy będzies zmiała czym dziecko wykarmić nie mówiąc o tym, zę go widzieć nie bedziesz. Ja tak myślę- jak mi sie nie uda w zawodzie to sprzątać mogę wszedzie i na lepszych warunkach więc jak młody odrosnie a tutaj nie wyhaczę zawodu to nie będe sie patyczkowac i wyjadę i bede żyła, spełaniania swoje marzenia o podróżach a nie scierała sie z rzeczywistością któranie służy nikomu!
piątek, 9 sierpnia 2013
dialog
- tylko pamiętaj za granicą zawsze będziesz emigrantem, przyjezdnym, kims gorszym
-a tutaj kim jestem... ?
-a tutaj kim jestem... ?
niedziela, 4 sierpnia 2013
Stephanie
historie narkomanów zawsze poruszaja... z drugiej strony ci ludzie sami sie niszczą nawet jeśli mająpowód to jednak ... szkodami ich było zawsze ale jednak kurde mam na nich złość też.... jednak ten artykuł jest dobry fajnie, ze można pomagac jak sie chce
http://sztukatulka.pl/index.php/2013/08/01/powinnas-umrzec/
http://sztukatulka.pl/index.php/2013/08/01/powinnas-umrzec/
środa, 26 czerwca 2013
tool
słuchanie tej kapeli to u mnei zawsze objaw chandry, mizantorpii i nienawiść do ludzi... do tego wspaniałe wspomnienia z bardzo szczęsliwych czasów...
dlatego 4 war:
Schism cold silence has a tendency to atrophia any sense of comapssion,
H. days away i still feel you touching me changing me...
the patient
i there is no love in feaaaaaarr! czyli pushit
dorzuce również Agadez the mars volty- mojej ulubionej kapeli..
niestety to juz echa odległej przeszłości... ale ciągle gdzieś zywe.. tylko nigdy juz do nich nie wróce ale chciałaym moc przeżyć takie albo mociejsze uczucie jeszcze raz tylko żeby teraz wyszło coś długoterminowego i żebym była szczęśliwa...
dlatego 4 war:
Schism cold silence has a tendency to atrophia any sense of comapssion,
H. days away i still feel you touching me changing me...
the patient
i there is no love in feaaaaaarr! czyli pushit
dorzuce również Agadez the mars volty- mojej ulubionej kapeli..
niestety to juz echa odległej przeszłości... ale ciągle gdzieś zywe.. tylko nigdy juz do nich nie wróce ale chciałaym moc przeżyć takie albo mociejsze uczucie jeszcze raz tylko żeby teraz wyszło coś długoterminowego i żebym była szczęśliwa...
niedziela, 16 czerwca 2013
ze starych zapisków
-Małgosiu jak daleko jest szpital od pksu?
-to jest powiatowy szpitak im Tytusa Chałubińskiego ale nie wiem na jakiej ulicy...
-Małgosiu JAK DALEKO...
-Mamo nie wiem jak daleko jest ten szpital ja tu przyleciałam helikopterem :D
buahahahahahaha świetna stara rozmowa :d
-to jest powiatowy szpitak im Tytusa Chałubińskiego ale nie wiem na jakiej ulicy...
-Małgosiu JAK DALEKO...
-Mamo nie wiem jak daleko jest ten szpital ja tu przyleciałam helikopterem :D
buahahahahahaha świetna stara rozmowa :d
wtorek, 23 kwietnia 2013
potupuje
potupuje nózkami- do porodu został niecały tydzień i potupuje z niecierpliwoscią, bo z jednej strony mam dość ciąży i dolegliwosci z nią związanych a z drugiej chce mieć już poród za sobą i trzymać w ramionach swojego syna... wyłaź wyłaź już dojrzałeś do wyjścia chłopaku :) tak oto do brzucha przemawiam ... ;)
Subskrybuj:
Posty (Atom)