środa, 15 stycznia 2014

gorycz

"Polacy nie są obuywatelami drugiej kategorii - kazdy kto pracuje i płaci podatki ma prawo do zasiłku".
To zdanie padło na posiedzeniu PE..
tylko dlaczego w Polsce czuje sie jak obywatel drugiej kategorii - jak to jest, ze na zachodzie mam prawo do zasiłku po 3 miesiącach pray na uz?? a tutaj po 5 latach pracy na uz nie przysługuje mi NIC???
jak to jest, ze Polacy mogą iść do czegoś na wzór angielskiego MOPSu i upomnieć sie o benefit a jak anglik przyjdzie do polskiego MOPSu to zostanie wysmiany chociażby z racji najniższych zarobków...wcale nie dziwie się Anglikom, że chcą ograniczyc chore prawa i chronić własną gospodarkę a że na wyspach jest dużo Polaków to nie dziwie się, ze rozpoczeli wojne - jednak z tej wojny dl amnie jako Polki siedzacej w kraju wynika jedno - tutaj z miejsca czuje sie jak obywatel drugiej ategorii , ciagle mam wrażenie, ze w polsce wspierana jest patologia :/ i nic więcej... :/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz